top of page

קלפי "שאלת מפתח"

קלפי "שאלת מפתח" לילדים ונוער

אין הורה, מורה או מטפל שלא היה רוצה להיכנס לעולמם הסודי של הילדים. לצלול ולו  לרגע לתוך  מחשבות שלהם, להבין מה עובר להם בראש!

"קלפי "שאלת המפתח" הם לא עוד קלפים. אלו קלפים שפותחים צוהר לעולם הילד/ מתבגר כאשר זה עונה על השאלות הוא למעשה משתף מעולמו הפנימי מבלי שירגיש ולו לרגע את המבוגר האחראי אשר מסתכל עליו ובוחן אותו. 

דרך קלפים אלה ניתן להרחיב את רפרטואר הרגשות האישי ולהעלות אותם למודעות ולבחון את דפוסי החשיבה. הקלפים מאפשרים להביא תכנים מגוונים לשיח ובכך מאפשרים תקשורת פתוחה בין הילד למבוגר.

בערכה 52 קלפים עם שאלות. כל קלף מעוצב עם תמונה צבעונית שצולמה במקומות שונים בעולם, תמונות שמעניקות השראה בשל הייחודיות שלהם בצבע, במקום ובעיקר היכולת לעצור ולראות את נפלאות הבריאה.

ערכת הקלפים נבחנה ונמצאה ראויה לקבלת תו תקן של מכון אדלר.

הקלפים מתאימים לעבודה פרטנית או קבוצתית עם ילדים ובני נוער.

את הערכה פיתחה שרית אשרוב, מומחית לגמילה מהתמכרות לסבל וקורבנות והבעלים של טיפוח הגוף והנשמה.

ממליצים על הקלפים

"תודה על הקלפים הנהדרים האלו! כמורה לכיתה קטנה אני פעמיים בשבוע מתחילה את הבוקר עם הילדים ב"שאלת מפתח" – ילד בוחר קלף ובסבב כל אחד מתחבר לשאלה ועונה, הפתיחות של הילדים לא מפסיקה להפתיע אותי , הכנות שלהם מרגשת. אלו שאלות שלא הייתי מצליחה לעלות בשיחת קבוצה – המסגרת של המשחק הזה מאפשר לנו לפתוח את היום באנרגיה חיובית ומגבשת – ממליצה בחום לכל מורה ואיש חינוך". 

שרון ח.

"ואו זה ממש עובד, מי היה מאמין שעם ילדים בני חמש בגן קלפי מודעות יעבדו כל כך טוב. אני גננת שמשתמשת בקלפים האלו בגן עם הילדים בקבוצה או לבד אחד על אחד עם ילד ואפילו כאשר יש עימות או אי הבנה בין שני ילדים אני מזמינה אותם לבירור עם הקלפים – לא אני שואלת שאלת אל הקלף. מדהים לראות את הקטנים האלו מגיבים, משתפים פעולה ונפתחים!"

"אני והילד משחקים בהם המון... הקלפים האלו מדהימים, הם מוציאים מהילד שלי כ"כ הרבה טוב לפעמים כשהוא כועס אני שולפת אותם, ובלי לדבר אנחנו משחקים (הוא לא תמיד משתף פעולה אבל כשהוא כן... אנחנו מתקרבים מיד) הם עוזרים להפוך מצבים שלילים לחיוביים. אחת המסקנות הכי מדהימות שהבן שלי (8) הגיע אליהן, היא כשענה על השאלה מתי אתה הכי שמח? והתשובה שלו הייתה כשהוא מתגבר על מכשולים... ואז הוסיף ואמר שמכשולים וקשיים זה בעצם דבר טוב כי רק כשמתגברים עליהם מרגישים כ"כ טוב ואם לא היו מכשולים לא הייתה את ההרגשה הזאת.... הוא הפיל אותי באותו רגע (זה לא ילד שלא התמודד טוב עם קשיים ונהג לוותר מראש...) וזאת לא הייתה הפעם הראשונה. ממליצה בחום לכל משפחה... קשב או לא, זאת גם מתנה מדהימה לתת למשפחות אחרות. אני ובן הזוג משחקים ולפעמים אני משחקת עם עצמי... זה מרגיע, נותן מענה מדהים וממש כייפי. אם זה לא היה ברור עד עכשיו אז אני ממליצה בחום הכי חמים שיש".

אלינור מ.

מור א.

קלפי "שאלת מפתח" למבוגרים

לרשותכם 52 קלפים עם שאלות לחקר עצמי.

כל קלף מעוצב עם תמונה צבעונית שצולמה במקומות שונים בעולם, תמונות שמעניקות השראה בשל הייחודיות שלהם בצבע, במקום ובעיקר היכולת לעצור ולראות את נפלאות הבריאה.

זה הרגע לעצור את מרוץ החיים, לא חסר לנו קשיים, התמודדויות, דילמות וקושי בקבלת החלטות. העבודה עם הקלפים מאפשרת לכם להתמודד על קושי כזה או אחר.

כל שעליכם לעשות זה לבחור קלף אקראי מערימת 52 הקלפים לקחת נשימה, לקורא את השאלה להתבונן בפלא הבריאה ולנסות לתת מענה לשאלה בלי לחשוב יותר מידי – התובנות מגיעות! אתם תגלו תשובות לשאלות שלעולם לא חשבתם שתחשבו או תגידו בקול רם!

ערכת הקלפים נבחנה ונמצאה ראויה לקבלת תו תקן של מכון אדלר.

מיועד לכל אחד שרוצה לטפח את המודעות שלו, מטפלים בתחומים שונים, מנחי קבוצות, אנשי חינוך, מאמנים ועוד.

הקלפים מתאימים לעבודה פרטנית או קבוצתית עם מבוגרים.

bottom of page