top of page
Blue Skies

נעים להכיר

שמי אורן זך, אני אישה ואמא לשני בוגרים  במשפחה דו גרעינית.

אני מזמינה אתכם לקרוא עלי, על ה"אני מאמין שלי", הידע המקצועי ולהבין מה בעצם יצא לכם כשתחליטו לעשות את הצד הקטן לשינוי משמעותי בחייכם.

פחות משנה מפרידה בין בני הבכור לבתי הצעירה. תקופת ינקותם הייתה קשה, חיתולים, בקבוקים, מוצץ, מחלות וחוזר חלילה. אם חשבתי שבינקות אני חווה קושי, החיים לא הכינו אותי לקושי שילווה אותי עד עצם היום הזה,

היות שילדיי אובחנו עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר ADHD. 

החיים בצל ההפרעה לא פשוטים בכלל, במיוחד כאשר האמא (אנוכי) מגלה שהיא אשמה בגנטיקה הזו. ההתמודדות עם ההפרעה במשפחה, בלימודים, בחברה לא קלים היום ופי כמה וכמה לפני 15 שנה שלא הייתה מודעות במערכת החינוך ובחברה. 

כאישה ואם במשפחה דו גרעינית חוויתי את תהליך פירוק המשפחה, שיקום וצמיחה מחודשת משפחתית ואישית. הדרך לא הייתה קלה אך גם לא בלתי אפשרית. במבט לאחור אם היה לי הידע והכלים שעומדים לרשותי היום חיי משפחתי (כיחידה שלמה או דו גרעינית) היו יכולים להיות יותר שלווים ועם פחות מהמורות.

תמונה של אורן זך

אני בוגרת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה, תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, עם התמחות בייעוץ ארגוני תהליכי (הנחיית קבוצות וליווי פרטני). סיימתי שלוש שנות לימודי חינוך ב"סמינר הקיבוצים". 
לימודי תעודה: הדרכת הורים לגיל הרך והתמחות בהפרעת קשב (ADHD), לימודי ניהול מקרה CASE MANAGER למשפחות תקשורת וקשב. 
לימודי טיפול LI-CBT למבוגרים –  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה
לימודי תעודה: הדרכת הורים לגיל הרך והתמחות ב- הפרעת קשב ופעלתנות יתר (ADHD).   

הדרכת הורים נועדה להנחות אתכם ביחס להתנהגויות הילדים, הבנת השפה המילולית ובלתי מילוליות שלהם ומשם לסייע לכם בחיזוק התנהגויות רצויות והפסקת תגובות לא יעילות.
היות שההפרעה היא גנטית, הורים רבים מתמודדים בעצמם עם הפרעת קשב, ועליהם ללמוד להתמודד עם קשייה ובעיקר, ללמוד להפריד בין החוויות והתסכולים האישיים שחוו, לבין אלה של הילד. 
אני מזמינה אתכם לרכוש את הידע והכלים המתאימים, לפתח דפוסי תקשורת בריאים ומוצלחים ולספק לילדיכם את המסגרת ההורית הטובה ביותר, למרות הקשיים שאיתם אתם מתמודדים.

הפרעת קשב ופעלתנות יתר ADHD היא ההתמחות שלי!

תמונה של אורן זך

אני עוסקת בליווי תהליכי צמיחה משפחתיים ואישיים, בשילוב כלים מעולמות תוכן שונים, ביניהם אינטליגנציה רגשית, פסיכולוגיה חיובית, CBT, ועל פי התפישה כי המשפחה היא ארגון ובכך נעזרת בכלים מעולם הארגונים.

בנוסף, אני מעבירה השתלמויות מורים ברחבי הארץ, סדנאות הורים והרצאות הן להורים והן לצוותי חינוך דרך משרד החינוך. 

 

אני בעלת 15 שנים של ניסיון מקצועי בתחום החינוך הבלתי פורמלי.  

במהלך עבודתי למדתי להבין את הילדים ולראות את הקשיים איתם הם מתמודדים. 

לראות את מקומם של ההורים שכל רצונם הוא שילדיהם יהיו מאושרים אך מתקשים בדרך.

באופן טבעי נמשכתי לעזור להורים שילדיהם מאובחנים עם ADHD/ADD - תוך הזדהות מהמקום האישי והחשיבות להעניק להם כלים שרכשתי במהלך גידול ילדיי ולימודיי. 

עד למעבר לעבודה בחינוך עסקתי למעלה מעשור בתקשורת, הפקות אירועים ויחסי ציבור. 

מאז ומתמיד נהניתי לתקשר עם אנשים, לכוון, לתמוך ולייעץ.

כמדריכת הורים ויועצת אישית ומשפחתית לתהליכי צמיחה, אני משלבת את הניסיון והכלים שרכשתי בשנים אלה בתחום ההדרכה, ההנחיה והייעוץ.

אני מאמינה כי הדרכת הורים הוא תהליך חובה לכל משפחה.

ההדרכה מעניקה להורים וגם לילדים כלים לחיים שלווים וההרמוניים אשר משפיעים על התנהלות הילדים בחברה ובכך אני מאמינה שנוכל ליצור חברה יותר קשובה וסובלנית. 

כיועצת אישית ומשפחתית לתהליכי צמיחה המוטו שמלווה אותי הוא: "החיים הם מה שאתם עושים מהם".

לכל אחד יש את הבחירה לשנות ולהשתנות על מנת להיות שלם יותר ושלוו יותר בחייו.

"לעתים צעד קטן בכיוון הנכון יכול להתברר כהתחלה של המרוץ לניצחון".

כמדריכת הורים ומטפלת אשמח ללוות אתכם במקצועיות, לתמוך ולהאיר את דרככם להורות רגועה שלווה ובטוחה.

bottom of page